U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza, Plivački klub Zadar je priredio Prvenstvo Hrvatske za kadete u plivanju. Natjecanje se odžalo 17. i 18.02.2024. na bazenu Športskog centra Višnjik, a na natjecanju je nastupilo 290 kadeta i kadetkinja iz 40 hrvatskih plivačkih klubova. Plivalo se u tri djela programa, a Pk Zadar je na domaćem terenu predstavljala postava od 13 kadeta i kadetkinja koji su tijekom zimske sezone ostvarili kvalifikacijske norme za nastup na PH. Najuspješniji kadet u redovima Kluba, bio je Filip Župan koji je dominirao u disciplinama slobodnog stila. Osvojio je dvije brončane medalje u disciplinama 400m slobodno i 100m slobodno te srebrenu medalju u disciplini 50m slobodno u kojoj je isplivao najveći broj bodova. Zbrojem bodova 4 isplivane discipline (400m slobodno, 200m mješovito, 100m slobodno i 50m slobodno) Filip je ostvario 1785 bodova te zauzeo 2. mjesto u disciplini višeboj slobodno za što je nagrađen peharom. Plivao je još i disciplinu 50m leđno gdje je zauzeo 7. mjesto te disciplinu 200m mješovito 14. mjesto. Ženska kadetska štafeta u sastavu Mareta Mikulić, Zrna Šijaković, Mia Zekanović, Tonka Plavčić, zauzela je 5. mjesto u štafeti 4x50m slobodno te 10. mjesto u štafetama 4x50m mješovito i 4x100m mješovito.