Plivački klub Zadar je sudjelovao na 22. „Velikoj nagradi PKSJ” u organizaciji Plivački klub Sisak Janaf. Ovo natjecanje poslužilo je ml. juniorima, juniorima i seniorima kao kontrolno natjecanje u pripremi za ljetna natjecanja. Plivalo se kroz dva dijela, a plivači su nastupali u tri kategorije po godištima u muškoj i ženskoj konkurenciji. Od ukupno 15 klubova i 183 plivača, PK Zadar je predstavljalo osam predstavnika koji su doplivali do 12 odličja. U pratnji trenerice Josipe Nekić i trenera Željka Olujića nastupili su sljedeći plivači: Noa Kuman, Paula Golem, Danica Sorić, Marija Kuman, Dina Volarević, Rita Herceg, Lucija i Mia Klasić. Od ukupno 12 odličja osvojeno je jedno zlato, osam srebra te tri bronce. Najuspješniji plivač bio je junior Noa Kuman koji je plivao tri srebra: na 50 m prsno (33.28), 400 m slobodno (4:18.90) i 200 m leđno (2:19.74). Kod juniorki, Dina Volarević osvojila je zlato na 50 m slobodno (29.76) i srebro na 50 m prsno (41.89). Mia Klasić plivala je srebra na 400 m slobodno (4:59.78) i 200 m mješovito (2:42.06). Marija Kuman zauzela je drugo mjesto u disciplini 50 m leđno (34.44). Lucija Klasić osvojila je dvije bronce i to u disciplinama 400 m slobodno (5:07.84) i 200 m leđno (2:42.23). U kategoriji ml. juniorki Rita Herceg bila je druga u disciplini 100 m leptir (1:10.48), dok je na 100 m leđno bila treća (2:39.74). Juniorke su plivale i štafetu 4×100 m slobodno u sastavu (Rita Herceg, Dina Volarević, Lucija i Mia Klasić) s vremenom (4:21.50) te zauzele peto mjesto. Mlađe juniorke Paula Golem i Danica Sorić su nastupom u Sisku zabilježile prvi nastup za Plivački klub Zadar. Sljedeće natjecanje koje ih očekuje je Ekipno prvenstvo Hrvatske koje će se krajem mjeseca održati u Zagrebu.

photo,info:sport023